диакон Андрей Кураев (diak_kuraev) wrote,
диакон Андрей Кураев
diak_kuraev

Мельков+Бедь

2 постоянных героя моих публикаций нашли друг друга:

«15 березня у Москві відбувся Марш Миру, у якому взяли участь близько 50 тисяч осіб. Серед них був Андрій Мельков – кандидат філологічних наук, член Молодіжної Громадської Палати Росії, Президент інституту сучасних гуманітарних досліджень, а також невтомний українофіл, що мав нагоду минулого року побувати на науковій конференції у нашому місті. Ексклюзивно для YOUTHTOWN Андрій Сергійович розповів про свої враження від Маршу Миру та поділився фото.

- Андрію Сергійовичу, Ви є знаним науковцем у Москві. Нам відомо, що інтелігенція у Росії, яка висловлює українофільську позицію у нинішніх умовах, ризикує наразитися на репресії режиму. Чи не страшно, все ж, було іти на мітинг?
- Звичайно, сьогодні в Росії кожна, співчуваюча українському народу людина, усвідомлює, що за відкриту позицію по Україні, у неї можуть виникнути неприємності і проблеми на роботі, по службі, в стосунках з колегами, а також можна бути заарештованим за те, що тримаєш в руці український прапор або пишеш в Інтернеті в особистому блозі свою точку зору на події. Це лякає. Але, коли згадуєш, що на Майдані в Києві, на майданах в інших містах України люди проливали кров, йшли під кулі, їх била міліція і провокатори-тітушки, але вони йшли вперед і стояли до кінця в ім'я майбутнього своїх дітей і своєї країни, страх проходить, і приходить бажання підтримати братів-українців. І сьогодні в Росії багато хто з надією дивиться на Україну. Сьогодні Україна стала прикладом для росіян – прикладом мужності, сили любові до Батьківщини, бажанням змінити своє майбутнє в кращу сторону. Тому тисячі людей вийшли на вулиці Москви на підтримку України та із засудженням можливої війни.

- Якими були враження від цієї пацифістської акції?
Враження фантастичні. Всього кілька місяців тому було неможливо уявити, щоб в центрі Москви багатотисячна колона йшла під українськими прапорами, співала український гімн, щоб люди скандували гасла: «Слава Україні»!, «Банду геть»!, «Разом – сила»! На акцію вийшло близько 50 тисяч людей – москвичів, які проти війни Росії з Україною і виступають за мир і братерство між народами. Зараз в Москві, в Росії, незважаючи на брехню засобів масової інформації і офіційну пропаганду, дуже посилилися українофільські настрої. Наприклад, багато моїх знайомих стали цікавитися українською історією і культурою. Так, самі собою стали руйнуватися нав'язані росіянам міфи про Україну та український народ.

- Нещодавно ми спостерігали, як нечисленні мітинги за мир жорстко розганяє поліція. Що, на Ваш погляд, змусило людей так швидко й масово піднятися проти режиму Путіна?
- Коли я дізнався про те, що російська влада прийняла рішення про озброєне вторгнення на територію України, я заплакав, хоч я вже доросла людина, мені 31 рік, і я не пам'ятаю, коли останній раз пускав сльозу..

- Андрію Сергійовичу, як Ви вважаєте, якщо подібні акції продовжаться, чи зросте ризик появи таких людей та методів?
- У резолюції сьогоднішнього мітингу було вирішено, що антивоєнні акції на підтримку України триватимуть. Якщо, не дай Бог, почнеться військова інтервенція в материкову частину України, я думаю, вийде ще більше людей. Народ Росії не хоче війни з Україною. Військова риторика виходить від влади, від тих політичних сил, які хочуть заробити собі на крові політичний капітал. Ми ніколи не приймемо цього і не погодимося з війною проти України. Тому, ми продовжимо підтримувати народ України в самій Росії. Антивоєнний рух тільки розширюватиметься і зміцнюватиметься.

- На сайті свого інституту Ви виступили з заявою про те, що засуджуєте військову інтервенцію, та спробували розвінчати міфи про «злих бандерівців», посилаючись на вдалу співпрацю з українськими колегами та їх гостинність. Хотілося б дізнатися, які приємні речі пов'язані у Вас із візитами в Україну.
- Відвідування України особисто для мене завжди велике свято. Це радість спілкування з друзями, можливість вільно спілкуватися українською мовою і відкривати кожного разу щось нове і цікаве з українського життя і культури. Підтверджую ще раз гостинність українців, їх тактовність і шанобливе ставлення до росіян. У регіонах Західної України я жодного разу не зустрічався з проявами ворожості або якогось екстремізму з боку місцевих жителів. Усі вони розуміють російську мову, багато хто вільно говорить по-російськи на літературній мові, яку сьогодні навіть в Москві рідко почуєш. Тому я завжди раджу тим людям в Росії, які вірять антиукраїнській пропаганді про злих бандерівців, поїхати в Україну і на особистому досвіді переконатися в неправді подібних тверджень.
Я рішуче засуджую військову авантюру російської влади. Слава Україні! Слава Росії! Героям слава!
Спілкувалася Главред»
http://www.uuba.org.ua/publikatsiji/847-moskovski-doktoranty-uzhhorodskoi-ukrainskoi-bohoslovskoi-akademii-imeni-sviatykh-kyryla-i-mefodiia-solidarni-z-ukrainoiu-ta-ukrainskym-narodom

Заголовок вполне поясняет причину такой позиции «самовлюбленного чмо» с моего прихода: он, оказывается, - «докторант» Ужгородской шарашки.

Интересно, что на сайте этой «академии» нет ни слова о решении синода АПЦ о смещении Бедя с поста ее ректора.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 226 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →