диакон Андрей Кураев (diak_kuraev) wrote,
диакон Андрей Кураев
diak_kuraev

Двусмысленное решение Киевского Синода

Следуя совету мудрых китайских товарищей, я долго и тихо сидел на берегу реки. И таки увидел несомый водами труп своего врага...

Сегодня Киевский Синод принял решение о ликвидации позорно знаменитой "Ужгородской богословской Академии" и о запрете в служении ее ректора, архимандрита Бедя.

http://sinod.church.ua/2014/12/23/zhurnali-zasidannya-svyashhennogo-sinodu-ukrajinskoji-pravoslavnoji-cerkvi-vid-23-grudnya-2014-roku/


Но зело странно вот что:
Синод поставил подножку не шибко умным молодым парубкам, имевшим неосторожность приобрести диплом этой "Академии". Теперь, если обладатель этой бумажки пожелает стать священником, ему скажут - окончи сначала какое-нибудь волынское духовное училище.

Но отчего-то ни слова не сказано об отзыве "докторских дипломов", обильно раздаваемых и продаваемых этой бедевской лавочкой.

Где логика? На ПТУ (училище) не тянет, а на ВАК - запросто?

Как быстро волна аннигиляций, начавшись с пономарей, достигнет до епископов?

Как скоро, например, с официального сайта Ростовской-на-Дону митрополии (http://rostoveparhia.ru/arkhipastyr/biografija/) исчезнет упоминание о том, что митрополит Меркурий - доктор богословия (таковым он является именно по ужгородской версии)?

("25 сентября 2009 года на заседании Специализированного Ученого Совета Ужгородской украинской богословской академии имени святых Кирилла и Мефодия принято решение о нострификации диплома кандидата богословия СПбПДА епископа Зарайского Меркурия на диплом доктора богословия" - http://ruschurchusa.org/ru/9/20/40/71).


***


Ж У Р Н А Л № 94

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —

СЛУХАЛИ:

Інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про стан справ в Ужгородській Українській Богословській Академії імені святих Кирила і Мефодія.

Довідка:

23 квітня 2013 року Учбовим комітетом при Священному Синоді Української Православної Церкви було проведено перевірку вищого духовного навчального і наукового закладу Української Православної Церкви «Ужгородська Українська Богословська Академія імені святих Кирила і Мефодія». За результатами перевірки було виявлено невідповідність навчальних програм вимогам Концепції вищої духовної освіти Української Православної Церкви, а також порушення Статуту про управління Української Православної Церкви.

Відповідно до п. 1.3 Розділу І Статуту Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви, засновником Академії є Київська Митрополія Української Православної Церкви. УУБА здійснює свою діяльність під керівництвом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України згідно п. 1.5. Розділу І Статуту Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви.

Рішенням Священного Синоду Української ю Церкви від 19 червня 2014 року (журнал №25) архімандрита Віктора (Бедь) було звільнено з посади ректора Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія та направлено в клір Мукачівської єпархії Української Православної Церкви. Ректором УУБА призначено Преосвященного архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора.

Згідно з рапортом Преосвященного архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора №314 від 15.08.2014 року архімандрит Віктор (Бедь) проігнорував рішення Священного Синоду про зняття його з посади ректора УУБАі направлення до кліру Мукачівської єпархії та повідомив, що він не є кліриком Української Православної Церкви, так як після чернечого постригу в м. Салоніки (Греція), який був звершений 20 березня 2010 року, він належить до кліру Еладської Помісної Православної Церкви. Зі слів архімандрита Віктора, Відпускну грамоту про перехід до Еладської Православної Церкви йому надав у 2010 році Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. В архівах Канцелярії Київської Митрополії Української Православної Церкви вказаної Відпускної грамоти немає.

***


23 червня 2014 року на офіційному сайті УУБА (uuba.org.ua) з’явилася публікація «Архімандрит Віктор (Бедь) і надалі очолюватиме Ужгородську українську богословську академію імені святих Кирила і Мефодія», у якій підтверджується інформація про те, що архімандрит Віктор (Бедь) залишається ректором Ужгородської Української Богословської Академії ім. свв. Кирила і Мефодія та є кліриком Еладської Православної Церкви.

Митрополит Фессалонікійський Анфім у своєму листі №568 від 29.08.2014 року повідомив, що архімандрит Віктор (Бедь) не є кліриком Фессалонікійської митрополії і не надавав Відпускну грамоту від Української Православної Церкви, щоб бути прийнятим до кліру Фессалонікійської митрополії.

УХВАЛИЛИ:

Звільнити Преосвященного архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора з посади ректора Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія.
Вважати недоцільним визнання Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія вищим духовним навчальним і науковим закладом Української Православної Церкви.
Відповідно до підпункту г) пункту 7) Розділу IVСтатуту про управління Української Православної Церкви та пунктів 5.1., 5.2. Розділу V Статуту Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви (УУБА)припинити діяльність Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія, шляхом ліквідації.
Утворити комісію для ліквідації Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія. Склад ліквідаційної комісії залишити на розсуд Предстоятеля Української Православної Церкви.
Вирішення питання щодо подальшого навчання студентів УУБА доручити Учбовому комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви.
Звернутись до Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України про ліквідацію Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви (УУБА) як самоврядної релігійної організації, засновником якої є Київська Митрополія Української Православної Церкви.
Академічний храм імені святих Кирила і Мефодія підпорядкувати Мукачівській єпархії Української Православної Церкви. Кліриків вказаного храму направити у розпорядження Преосвященного архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора.
Єпархіальним архієреям при розгляді кандидатів до рукоположення у священний сан враховувати, що диплом Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія не відповідає диплому вищого духовного навчального закладу Української Православної Церкви.
У зв’язку з невиконанням рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 19 червня 2014 року (журнал №25), введенням в оману священноначалля, а також за самоправство, розповсюдження завідомо неправдивої інформації та порушення присяги священнослужителя(на підставі 15, 39 правил святих апостолів, 10 правила IVВселенського Собору, 17 правила Трульського Собору та 5 правила Антиохійського Собору), заборонити у священнослужінні клірика Мукачівської єпархії Української Православної Церкви архімандрита Віктора (Бедь).

***
тут самое интересное то, что Бедь врал, будто он уже не подчиняется киевскому синоду, ибо ведома митр. Владимира перешел в Элладскую церковь. Киев сделал запрос и греческий митрополит ответил, что никто Бедя не принимал и знать его не знают. В архивах Киева никакой отпускной грамоты Бедю тоже найти не удалось.

***
Ну и как же тут могло обойтись без гомосятины:
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 91 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →