диакон Андрей Кураев (diak_kuraev) wrote,
диакон Андрей Кураев
diak_kuraev

Бедевый рапорт

Його Блаженству,
Блаженнішому Володимиру,
Митрополиту Київському і всієї України,
Предстоятелю Української Православної Церкви.

Ректора Ужгородської української
богословської академії
імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина.


РАПОРТ.

Ваше Блаженство!

Блаженнійший Владико!

Шанобливо доводжу до відома Вашого Блаженства, що 26 березня 2010 року на сайті протодиякона Андрія Кураєва (http://diak-kuraev.livejournal.com) з’явилася замітка під назвою "Сделка века в Ужгороде?". Тематикою обговорення стало прийняття мною чернецтва та возведення в сан архімандрита. Користуючись антихристиянськими принципами, протодиякон Андрій назвав Ужгородську українську богословську академію "позорнейшей псевдо-православной псевдо-богословской псевдо-академией". Підтримуючи один із коментарів статті, він пише про єпископів РПЦ та УПЦ, що стали докторантами академії: "”Это понравилось многим тупым украинским епископам”. Увы, не только украинским... Дурновкусие и непомерное тщеславие не признают государственных границ".

Не розуміючи, що чернецтво можна прийняти за покликом душі та серця, "науковий атеїст" (з його слів) — протодиякон Кураєв договорився до того, що в Руській Православній Церкві архієрейські хіротонії відбуваються тільки після того, як кандидатом буде сплачено біля 100 тисяч доларів. Цю облудну інформацію процитував портал http://portal-credo.ru в статті "Протодиакон Андрей Кураев предполагает, что архиерейская хиротония в Московском патриархате стоит 100 000 долларов". Говорячи про вік Вашого Блаженства, о. Андрій дозволяє собі нахабство натякати на те, що Українською Православною Церквою нібито керуєте вже не Ви, а "молодежь".

На сайті професора Московської Духовної Академії о. Андрія вже раніше була розміщена інформація, яка відверто ганьбить засновану та діючу з благословення Вашого Блаженства та згідно рішення Священного Синоду УПЦ від 29 грудня 2003 року (журнал ? 33) Ужгородську українську богословську академію імені святих Кирила і Мефодія (офіційний вищий духовний навчальний заклад Української Православної Церкви). Все це має відвертий провокаційний характер, що викликає особливе здивування у зв’язку із тим, що сам автор статей ніколи не був в академії й немає жодного уявлення про її навчальний та науковий потенціал. На жаль, неправдива інформація, що розміщується на сайті о. Кураєва, вигадується та розповсюджується і деякими кліриками нашої Церкви, а саме: намісником Свято–Покровського чоловічого монастиря с. Ракошино Мукачівського району архімандритом Митрофаном (Шимон), в.о. намісника Свято–Воскресенського чоловічого монастиря м. Ужгорода ігуменом Мефодієм (Євчинець), яких обох свого часу було відраховано з числа студентів академії за неуспішність; та протоієреєм Петром Івашко (м. Ужгород), якому свого часу було відмовлено у працевлаштуванні викладачем УУБА.
Після прийняття мною монашества та возведення в сан архімандрита, за допомогою інтернет-порталу протодиякона Кураєва та з посиланням на нього іншими інтернет-виданнями, поширюється наклепницька інформація про те, що я, нібито "накопил денег на покупку епископской хиротонии в Киеве" та "кілька років тому купив за 80 000 долларів США посаду ректора УУБА" (http://ua-reporter.com).

Не стримуючи себе, о. Кураєв огульно та без будь–яких доказів звинувачує в симонії та содомії єпископат та духовенство Руської Православної Церкви, Елладської Православної Церкви, Православної Церкви Чеських земель та Словаччини і Української Православної Церкви.
 
Видаючи себе за особу, що наближена до Патріарха Московського Кирила (при цьому будучи членом Міжсоборної присутності РПЦ), він цим самим ганьбить і кидає тінь на діяльність Святійшого Патріарха Руської Православної Церкви, її Священний Синод, єпископат та духовенство; Предстоятеля, Священний Синод, єпископат та духовенство Української Православної Церкви, а також духовні навчальні заклади у яких він викладає (зокрема, Московську Православну Духовну Академію).

При цьому най ганебнішим є й те, що протодиякон Руської Православної Церкви Андрій Кураєв нагло та безпідставно ганьбить ім’я блаженної пам’яті покійного Святійшого Патріарха Московського Олексія II, звинувачуючи його нібито у симонії.

Сьогодні в академії та університеті під моїм началом вчиться біля 950 студентів та працює біля 200 викладачів та співробітників. Студентами та докторантами академії є представники канонічних Православних Церков України, Росії, Білорусії, Молдови, Чехії, Словаччини, Угорщини, Греції та США. Прийом на навчання в академії здійснюється з виключно письмового  благословення правлячих архієреїв канонічних православних Церков вищезазначених держав. Зокрема, в числі випускників докторантури є архієреї, священнослужителі та монашествуючі, які направлялись на навчання з письмового благословення Святійшого Кирила, Патріарха Московського. При цьому, в відповідності до Статуту про управління Українською Православною Церквою, всі захисти дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня доктора богослов’я  чи доктора в галузі науки, здійснюється виключно за умов наявності письмового благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви. Уся діяльність академії відповідає канонічним вимогам Української Православної Церкви та діючому законодавству України (з відповідною державною реєстрацією в органах виконавчої влади). За весь період мого ректорства (біля восьми років) не було жодної скарги ані в усній, ані в письмовій формі, щодо моєї діяльності, чи діяльності очолюваних мною навчальних закладів (окрім декількох безпідставних анонімок, авторів яких так і не вдалося віднайти, а наведена в них інформація не знайшла свого підтвердження). Щодо освітньо-наукового рівня духовно-навчально-наукового комплексу "Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина", в якому ліцензовано та акредитовано університет Міністерством освіти і науки України, то подібна практика  – єдиний приклад не тільки в духовно–освітньому просторі Української Православної Церкви, але й усієї Руської Православної Церкви. Серед усіх духовних навчальних закладів академія єдина має можливість видавати дипломи про вищу освіту своїм випускникам не тільки церковного, але й державного зразка.

Якби написане 26 березня 2010 року на сайті протодиякона Андрія Кураєва стосувалося лише мене особисто, то я би його черговий відвертий наклеп смиренно прийняв би  без будь-якого реагування, як це робив і раніше. Однак цього разу о. Кураєв дозволив собі через події в моєму особистому житті, в черговий раз поширюючи відверту й безпідставну брехню, зганьбити Предстоятелів двох Православних Церков, їхні Священні Синоди, єпископат і духовенство (РПЦ, УПЦ) та єпископат, духовенство ще двох Православних Церков ближнього і дального зарубіжжя. Фактично, такими своїми діями протодиякон Андрій Кураєв відверто й цинічно ігнорує канони Православної Церкви, священноначалія та компрометує високий сан дияконського покликання.

Аналізуючи відверто антихристиянську демагогію та антиукраїнську "місіонерську" діяльність протодиякона Андрія Кураєва, клірика Руської Православної Церкви, хотілось би вірити, що така його поведінка є виявом власного безкультур’я та псевдобогослов’я, як "наукового атеїста" (з його слів) і випускника філософського факультету Московського державного університету імені Михайла Ломоносова по кафедрі історії і теорії наукового атеїзму, а не спланованою акцією великошовіністських окремих державних та навколо-церковних російських кіл щодо дискредитації канонічного статусу самоврядності Української Православної Церкви з правами широкої автономії та особи її Предстоятеля.
 
Зважаючи на це, смиренно прошу Ваше Блаженство вжити заходи щодо ганебної та наклепницької діяльності протодиякона Андрія Кураєва, яка ганьбить православну віру, дискредитує Святу Православну Церкву, має відверто провокаційний характер, сприяє появі й розвитку міжнаціональної та міжцерковної ненависті, чого не може бути у віруючої людини, тим більше яка має духовний сан.
 
З повагою та синов’єю любов’ю во Христі –

ректор Ужгородської української богословської академії
імені святих Кирила і Мефодія
та Карпатського університету імені Августина Волошина.


31 березня 2010р.  20:31
постiйна адреса статтi: http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-59217-Rektor-UUBA-napysav-raport-mytropolytu-Volodymyru-na-naklepy-protodyyakona-Andriya-Kurayeva


Мне особенно понравилось про разжигание "міжцерковної ненависті". Похоже, Бедь считает себя находящимся уже в иной, нежели РПЦ, Церкви...

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 69 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →